Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Саморазливни замазки

Започната от SiremMirem, Януари 12, 2013, 02:24:27 AM

« назад - напред »

Фло

#30
Не се наемам да препоръчвам търговска марка цимент,ако е за бетон,ами клас по стандарта и това е 42,5 R.Буквата означава бързовтвърдяващ,цифрата е якостта на натиск в МРа.Практически по-качествения цимент е  и с по-ниска плътност.Плътността му варира от 1кг.до 1,5 кг за обем 1 литър или по-лекия цимент при равни обеми има по-голяма покривност.Като пуснеш отвисоко щипка цимент е добре да се разпръсва като облак ,а не на струя.Още като опипаш торбата трябва да е мека и пухкава .После може да си го тестваш как се разпрашава .Най-качествения цимент е като фин прах покрива по-голяма площ  от останалите.
Клас 32,5/червените торби,приоритетно на пазара/ е с по-ниска якост и по-бавно втвърдява заради добавен гипс,от там и по-слаб бетон , затова е подходящ не за бетон ,ами за мазилки и зидарски разтвори.Ако сте изляли капак за шахта с такъв ,няма значение от коя марка ,вероятно затова не е станала здрава.Недостатък у нас  е недостатъчната информация за по-широк кръг потребители,което и води до лош имидж на циментовия завод.Това не е при всички де,има марки и с препоръчителни рецепти за използване по опаковките,което е някакъв напредък .Малко известен факт е ,че цимента при съхранението му по складове и магазини губи във времето якостните си качества.Така например цимент след 3 месеца от датата му на производство следва да се увеличи количеството му  с 20 % по рецептурната норма за бетона, за да излязат проектните характеристики в норма.Така,че съвета ми е да се купува от оборотни места,където не се застоява цимента като стока.
https://www.facebook.com/flosina.seaweedgastronomy

The Master

Цитат на: Фло - Март 10, 2013, 03:56:02 PM
Не се наемам да препоръчвам търговска марка цимент,ако е за бетон,ами клас по стандарта и това е 42,5 R.Буквата означава бързовтвърдяващ,цифрата е якостта на натиск в МРа.Практически по-качествения цимент е  и с по-ниска плътност.Плътността му варира от 1кг.до 1,5 кг за обем 1 литър или по-лекия цимент при равни обеми има по-голяма покривност.Като пуснеш отвисоко щипка цимент е добре да се разпръсва като облак ,а не на струя.Още като опипаш торбата трябва да е мека и пухкава .После може да си го тестваш как се разпрашава .Най-качествения цимент е като фин прах покрива по-голяма площ  от останалите.
Клас 32,5/червените торби,приоритетно на пазара/ е с по-ниска якост и по-бавно втвърдява заради добавен гипс,от там и по-слаб бетон , затова е подходящ не за бетон ,ами за мазилки и зидарски разтвори.Ако сте изляли капак за шахта с такъв ,няма значение от коя марка ,вероятно затова не е станала здрава.Недостатък у нас  е недостатъчната информация за по-широк кръг потребители,което и води до лош имидж на циментовия завод.Това не е при всички де,има марки и с препоръчителни рецепти за използване по опаковките,което е някакъв напредък .Малко известен факт е ,че цимента при съхранението му по складове и магазини губи във времето якостните си качества.Така например цимент след 3 месеца от датата му на производство следва да се увеличи количеството му  с 20 % по рецептурната норма за бетона, за да излязат проектните характеристики в норма.Така,че съвета ми е да се купува от оборотни места,където не се застоява цимента като стока.

Мерси даде полезна информация.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

The Master

#32
Фло имам питане. Възможно ли е да се направи саморазливна замазка на вътрешни стълби с оцветител, така че да изглежда прилично. Можеш ли дадеш съвет. Виж снимката на стълбите изляти са сравнително добре мисля че с лека замазка може да стане доста прилично. Мислех си за епоксидна смола също дай някаква идея.

[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Фло

Може да пробваш смес от  епоксидна смола и сух пясък.Съвсем сух пясък.Примерно смес във съотношение 1:3,с оцветител, или в друго удобно съотношение за нанасяне на тънък слой.Това,ако си го правиш сам,иначе продават и има готови купешки подови покрития на такава основа.
https://www.facebook.com/flosina.seaweedgastronomy

The Master

#34
Един приятел си направи пода в офиса с епоксидна смола и той се надраска много аз за това предпочитах някаква циментова смес като замазка ако е възможно.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

ivanninov

А коя е най-добрата саморазливна замазка!

diontio

Аз често заменям саморазливната с лепило. и мисля че ми се получава!

termotop98

Knauf Largo е калциево-сулфатна замазка с балансирано PH, съдържаща гипс вместо цимент, която се ползва за замазки върху подово отопление. Разработена е специално за подово отопление и е с висок коефициент на топлопроводимост
Замазката върху подово отопление Knauf Largo се загрява много бързо, акумулира повече топлина и я разпределя равномерно с по-ниска температурата на водата, поради което пести 18-20 % от сметките за отопление. Тази замазка няма нужда от работни фуги в по-големите помещения (не трябват лайсни /дилатационни ленти през 3м). Има кратко време за изпълнение на целия обект (може да се полагат до 400 м2 / ден).  Замазките върху подово отопление Knauf Largo са два пъти по здрави от замазките с пясък и цимент (като бетон, тоест > 25 N/mm2). След полагане на замазката върху подовото отопление може да се ходи и работи на следващия ден! Замазки върху подово отопление Knauf Largo се реализират при двойно по тънък слой: минималната дебелина на полагане е 2 – 2,5 см над тръбите (вместо 4,5 – 5см при обикновенните замазки). С високото си качество: без пукнатини, гладка "като стъкло", замазки върху подово отопление Кнауф Ларго дават големи предимства при фини настилки като мокет, паркет и др. При полагане на замазки върху плочки пести време и лепило.     
Много иновативно,топ качество и професионализъм!!!За повече информация
- https://topzamazki.com
или на имейл
-inenkova98@gmail.com
телефон за контакти - 0899353839 Илияна Ненкова,PR на фирмата,може да отговори на всички ваши въпроси и да ви посъветва най-практичния за Вас вариант :)
topzamazki:)