Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Колко струва лепенето на плочки на квадрат

Започната от Simple Machines, Ноември 28, 2012, 03:33:08 AM

« назад - напред »

The Master

Цитат на: remonta.com - Януари 16, 2014, 04:53:49 PM
Цитат на: gonin - Декември 02, 2012, 10:26:46 PM
Аз смятам, че 16 лв. е средната цена в BG за тази услуга. Като под 12лв. на кв. се работят големи квадратури. За майстор на частно, ако ти прави банята и е добър поне 20 лв. на квадрат. ;)

Реалната цена за лепене на плочки е 16-18лв. стига плочките да не са извънземни. Ако са много специални и скъпи до 22лв. Но не пренебрегвайте факта, че има и цени за фризове, за лайсни, за рязане на 45 градуса и полагане на хидроизолация, ако е необходимо, а то е....винаги, ако искате истинска баня. Ако не ви се занимава с разправии по доставка на материали и т.н стойността с включени материали е около 24-26лв, ако няма някакви специфични изисквания от страна на клиента


Да добре казано напълно съм съгласен, като се добавят и монтажите, почти винаги клиентите искат и направа на тавана - да кажем от гипсокартон,  също почти винаги има и куфари, които пак трябва да се скрият с гипсокартон и  така една баня от около 20 кв. излиза поне 1000лв. само за труд.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

remonta.com

Да, прав си. Аз лично съм на мнение, че е крайно време всчки ние които работим на светло да направим така, че ценообразуването да е ясно на клиентите. Аз лично се опитвам да го направя. Така и хората са спокойни, че няма да ги изненадват странни неща като ъгълчета на сантиметър и лентички на метър. Твърдо за съм цената ако ще да е 35 лв, но човека да знае, че ти дава ключа и после влиза само да се къпе или да си живее в апартамента. Не се грижи за материали, за глупости непонятни за не го - кое лепило е по-добро, коя шпакловка, ама трябва ли хидроизолация, не трябва ли....Нещата трябва да са прости и ясни. Проблема е, че черния сектор съсипва всичко
Ремонта.com 0896036679

k.ivanchev89

Моето мнение е, че не трябва да се водим само от цената. Първо виж какво е правил, разпитай по възможност клиенти. След това го питай това какво включва - само работа, работа и материали и т.н. Има доста подводни камъни!