Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu
Menu

Покажи публикации

Разделът показва всички публикации, направени от този член. Имай предвид, че виждаш само публикациите, направени в раздели, до които имаш достъп.

Покажи публикации Menu

Публикации - The Master

#106
Аз се убеждавам все повече,  глината или обикновена пръст е най-добрия вариант за зидария на еко къща. Като цена няма по-евтин вариант,  ката изолатор едвали дървобетона ще е с по-добри показатели. 60 см дебелина на зида с пръст и нямаш нужда от климатик лятото. Зимата предполагам ще се отоплява доста лесно. Нямам търпение вече да започна строежа. Само покрива ми е под въпрос ако имате идей за покрив ще се радвам да ги споделите.
#107
Хе хе какви са тия плочки с такива размери. Я ми разкажи, че ми стана интересно. Как се лепи това чудо.  ;D
#108
Цитат на: mitakisa - Февруари 21, 2013, 02:55:39 PM
миналата година майстори ми лепиха банята 2х2 за 18 лв./ м2

Дам и аз мисля, че това е нормалната цена за лепене на плочки. А Mitakis какво ще каже 2x2?
#109
Хм мисля, че гледах едно филмче с него в Ytube. Евала  архитекта явно е ентосиаст, но не обхваща моята тематика ми се струва. Не мога да отворя книгата.
#110
До колкото знам водно стъкло има и в обикновения цимент. Не знам до колко е вредно, знам че може и без него със сигурност. Аз се чудя как да я правя моята къща - вариантите са два.
1. С кофражи които се пълнят с дадената смес от глина.
2. С чували  и бодлива тел ако разбирате за какво говоря. Дайте предложения.
   Водно стъкло мисля да сложа само в мазилката  и то за да не пука и да бъде по устойчива на влага. Не знам дали това е правилно, защото искам стените да дишат все още съм доста объркан надявам се да открия правилната формула преди да започна строежа  ;D.
#111
Здравей, Доко
и добре дошъл
Явно и ти се вълнуваш от темата за глинените къщи.
#112
Цитат на: Фло - Февруари 08, 2013, 12:17:57 PM
Цитат на: The Master - Февруари 08, 2013, 11:43:45 AM




Фло ти си инстиска жива енциклопедия в тези среди. Можеш ли да ми дадеш някакви  пропорции, количества и за сместа с водното стъкло също. Знам че има значение и глината процента на пясъка в нея, ако чистотата на глината е голяма се добавя и пясък нали.

Правиш два отделни водни разтвора. Примерно 5 %. Това означава примерно за 100 л. е 5 кг.калциев хлорид и 95 л.вода ,същия начин е и за водното стъкло най-общо казано 5л. водно стъкло и 95 л.вода. Омесваш добре да се омокри глината с първия разтвор и същото количество разтвор /от втория / слагаш от втория разтвор да се смеси добре и да стане консистенцията удобна за мазане.Протича реакция при която се образува калциев силикат.Не става веднага ами малко по-късно във времето.Веднага се отделя сол/натриев хлорид/,малко побелява,което показва,че реакцията е в ход. Водното стъкло струва около два и нещо лева за литър,калциевия хлорид за чувал от 20 кг. е към 30 лв.доколкото си спомням.


Хехе чудесно, предполагам ги има по складовете тия материали, защото до сега не  ми се е случвало да ги купувам ;D. Ще го пробам да знаеш може да не е скоро, но ще пиша.
#113




Фло ти си инстиска жива енциклопедия в тези среди. Можеш ли да ми дадеш някакви  пропорции, количества и за сместа с водното стъкло също. Знам че има значение и глината процента на пясъка в нея, ако чистотата на глината е голяма се добавя и пясък нали.
#114
Цитат на: Фло - Февруари 07, 2013, 07:09:29 PM
Цитат на: The Master - Февруари 07, 2013, 11:40:10 AM
Някакъв съвет относно измазването на къщата с глина. Какви са съставките?
пръст,вода ,слама 7см.дълга,извара и/ или цвик.Това е за водоустойчивост заради калциевия хлорид който съдържа. Другия вариант е разтвор на калциев хлорид примерно 5 % във водата за калта.

Мерси за компетентния отговор, какво ме притеснява най-много. Типичната такава мазилка пука с времето. Това е естествен процес и няма нищо лошо, но на мен не ми харесва напуканото дори да е автентично. С описаните от теб материали дали ще започне да пука с времето. Аз си мислех с една горелка да изпеча глината ;D , но предполагам, че няма да стане защото в пещите я нагряват постепенно и то до много висока темперетура абе бая процеси са и преди и след това. Трябва да си направя експериментче да видя какво ще излезе  ???.
#115
Някакъв съвет относно измазването на къщата с глина. Какви са съставките?
#116
Какви са вашите впечатления за Сглобяемите Къщи. Дали си заслужава съотношение цена качество. Ние сме си свикнали с масивна зидария всичко да правим. ??? Някой да сподели своя опит.
#117
Строителство и Ремонт / Ремонт
Февруари 05, 2013, 12:49:25 AM
Тук може да публикувате вашите теми за ремонт на покрив, ремонт на дограма, ремонт на баня или всички видове ремонти в София и страната, свързани с темата Строителство. Нямаме нищо против да си правите реклама тук, стига да е в рамките на разумното - със смислен и уникален текст. Все пак за предпочитане е да публикувате безплатна обява в нашя сайт на адрес http://obiavi.stroitelniremonti.org. Форумът е преди всичко за обмяна на опит и съвети.
#118
Значи Фло темата е дискутирана доста. Гледал съм и по други форуми. Да трудно е узаконяването, но ти си преставяш глинена къща от типа юрта на която покрива е заоблен предполагам за това ми говориш. Аз говоря за друго ще използвам само пълнежа искам да е от глина 60 см зид от чували покрива си е дървен конструкцията си е дървена. Пръстта се използва само за пълнеж така ще се озакони няма проблеми един вид вместо тухли. Вече съм го решил място до сега да съм купил , но търся определено точно за този тип къща и други си мой изисквания  имам за това не мога да открия лесно парцел. Единствения проблем ми е покрива само той остава. Не знам как да го направя мислех със слама, но тя гори много и пак са едни изисквания за пожаробезопастност. С камък е красиво но много тежи пък искам да е и нестандартно.
#119
Цитат на: The Master - Февруари 03, 2013, 12:12:31 PM
Цитат на: Фло - Февруари 03, 2013, 11:55:16 AM
Здрасти Мастер!
Да,така е,занимавам се с добавки за бетон.По-точно само с две от цялата група.
Идеята ти за покрива освен,че е нестандартна,ами изглежда и революционна.Няма причина да не се получи,ако се предвидят някои особености на материалите.Например тези люспи или отсевки би трябвало да се третират против гниене,защото какъвто и да е лак,поради спецификата на повърхността им не може да ги покрие надеждно,отделно,че и лаковете нямат устойчивост на УВ лъчение ,особено при прекъсване на филма.Аз бих постъпил по следния начин. Ламперия от дъски или OSB,строителен шперплат,отгоре битумна рулонна хидроизолация с посипка,залепена с битумен грунд върху дъските и прикована по снадките на припокриване.Така принципно покрива е готов и няма да тече и остава да се тунингова отгоре със шлюпките.Класиката в жанра са тиклите/плочите/ или керемидите и бих направил такива от шлюпки със цимент.Технологичното оборудване,ако може така претенциозно да се нарече това ,което е необходима като инструменти и съдове е следното:
-голямоформатни калъпи за тротоарни плочки ,втора употреба около 20-40 бр.
-вибромаса- ламарина с размер колкото калъпа ,окачена върху яки 4 пружини или гумени маншони ,под която се  монтира малък електрически шмиргел ,без шайбите с дебалансиращи пластини на тяхно място.Целта е да прави вибрации на ламарината.
-пластмасов кош от строителните магазини с обем 60-100 л.
-електрическа бъркалка за разтвори с две дръжки и редуктор
-2 пластмасови кофи за дозиране на материалите
-варел 100 л. за направната вода ,в която се поставят и нужните добавки и още един за разтвор на  водно стъкло за силикатизация на сместта.
Получения материал е лек до олекотен бетон наречен сламобетон или дървобетон .Измислен е в Германия след войната,където все още се прави  от тополови стърготини и влакна.Най-широко приложение освен в Германия има в Швейцария,Канада,Чехия  и Русия,където е познат по името арболит,и камъшобетон.От него правят тухли или панели за стени. С определени корекции на технологията биха се получили и плочи за покрив ,не гниещи и топлоизолиращи.Принципът е калцифициране на хидролизиращите съставки на шлюпките и последваща силикатизация.Така се получава негниещ,негорящ ,дълговечен материал.Може да влезем в детайли ,ако има интерес към тази технология.Не е позната в страната.


Фло ти наистина продължаваш да ме изумяваш хаха. Прочетох статията, но ми трябва малко време да го усмисля имам работа в момента със сигурност ще пиша по темата, защото ми стана много интересно, но  по късно. Знаеш много наистина   аз се интересувам  живо от всичко, което го няма в България пък и вообще по света. Къде си ги научил тия неща в БГ? Eдва ли тук има много хора дето разбират от това с такива детайли. Ще продължа с въпросите да знаеш :) Евала.

Значи гомоворя ето за това можеш ли да ми кажеш как покрива да изглежда по този начин. Как се добиват тия стърготини от какво дърво с какво се смесват? Искам да е на едно да не е на плочи.
#120
За сега всичко е идейно не искам да говоря, защото исках да купя един парцел и сделката пропадна заради нередовни документи преди седмеца така че в момента съм на идеен проект само :) Но съм решил твърдо тая година искам да купя и да почна. Къщата ще бъде глинена с чували ако се сещаш колебая се само за мазилката с някакъв теракол трябва да сложа в глината и оцветител за да не пука. Офф дълга история.