Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Цени на Строителни Услуги

Започната от The Master, Март 12, 2013, 01:37:18 AM

« назад - напред »

Какво смятате за цените на строителните услуги през 2013 година?

Цените на Строителните Услуги са се покачили през тази година.
Цените на Строителните Услуги са по ниски от предходната година.
В последните две години цените за Строителство и Ремонти в България са без промяна.

The Master

Как мислите, забелязва ли се тенденция на покачване или спад в цените за Строителство и Ремонти?
http://stroitelniremonti.org/%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

valertio

Имам чувството че сега цените са малко на доло. Има аз просто съм попаднал на някой който взима по-евтино!

adiniks

Работя повече от 20 години в тази сфера на дейност и бих казал че цените за последните 3-4 години са спаднали до земята. Все пак си има и ограничение то материалите си държат цената, но за труд си искат по ниска цена заради огромната конкуренция.

remonta.com

Колега ще ти кажа без да съм гледал линка. Преди малко се разрових и открих един справочник от 2007. Ще ти кажа, че има да мечтаем за тия цени от тогава...в новия са по-високи, но никой не ги плаща. Материалите с малки изключения не са мръднали много, но горивата, разходите за сервизни услуги на машините, консумативи, да. А труда е много по надолу от 2007. Това е проблем защото труда на работниците не можеш да свалиш много, а осигуровки и разходи си вървят и увеличават и как да кажеш на клиента 25 лв на квадрат като идва един от сивия сектор дето е "майстор" и казва 12лв ?
Ремонта.com 0896036679

Lookout2

#4
да идва един дето не от градо , не знай български , прави цялостна шпакловка с японка + боя на 3.50лв , ...... всичко дет що мое и има и ти каа супер е :o

The Master

#5
Моля само да не ползвате нецензурни думи  в крайна сметка и клиента си е виновен, защото  няма как на 3.50 да иска качество. Но някой искат ако миже и без пари да стане.
Искам да събера мнения каква е нормалната цена за труд гипсокартон -  предстенна обшивка според Вас на квадрат към момента.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Lookout2

сори нещо съм се изпуснал снощи , работя таван картон на 10-12лв/кв или на моменти малко нагоре , все пак зависи какво и колко ще се изгърча,предстен на 6-10лв/кв пак си зависи какво иска клиента ,това със шпакловка 2 ръце, лепене 5/6лв.кв , преградна зависи вече от височини, брой пластове ,вата и други , естествено ако е голямо количеството играя малко с цените или се договарям с клиентите , за някой малък таван в баня,тоалетна или друго от 120лв нагоре  ако е прав таван - само за труд, всичките цени са само за труд , работил съм и таван на 4лв/кв към разни фирми не искам да споменавам имена ( и повече не повторих) нито фирмата нито качеството което направих , но за парите които даваха това им беше предостатъчно

Ричи

Цена за труд гипсокартон 10 лв. Тавани стени все тая. При по малко от 10 квадрата цената е 15 лв. Таванче в баня до 2кв. С лунички да кажем 150 лв. Преградни стени на два пласта 18 лв. на квадрат. ;D

Dimi­tyr34

Аз, от свое име, препоръчвам фирма SLV-group.eu. В офертата си предлагат отлични скелета. А са и гъвкави по отношение на клиентите. Винаги можеш да се разбереш с тях...
http://www.slv-group.eu

Lovro

Х-м-м, аз поставях скелета, взети под наем от slv-group.eu.  Май бяха Плетак. Много добри и стабилни. Монтьорите от тази фирма ми помогнаха и докато се обърна, всичко беше направено.

paul8

Веднъж правих фасадна изолация...Трябваше да работя със скеле, защото се боях за сигурността си. Не исках да купувам, защото за един път нямаше смисъл. Затова наех. Получих прекрасна оферта от фирма SLV group. Дойдоха. Монтираха и поставиха скелето и се грижеха за обслужването му. Много солидна фирма. И сами можете да проверите на  www.slv-group.eu

renovirai.com

Здравейте
Цената за 1-ца готова, доброкачествена, строителна продукция се формира от няколко компонента.

-разходи за труд
-разходи за материали
-разходи за механизация
-разходи за транспорт
-скалдови разходи
-съпътстващи фирмени разходи - администрация, реклама и т.н.
-данъци
-печалба

С оглед на броя компоненти формиращи цената на крайния вид продукция, за едни СМР-та тя се качва, за други спада.
Дейностите свързани със значителни нововъведения в технологията на изпълнение могат да намалят цената си.
Други, при които материалите и количеството труд са константа, би следвало да я увеличат, след като заплатите в строителството непрекъснато нарастват...бавно.

Поне по мое мнение, еднозначен отговор на този въпрос няма :D

Поздрави и спорна работа!