Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Гипсокартон

Започната от The Master, Април 02, 2013, 06:12:43 PM

« назад - напред »

The Master

Гипсокартон или варова мазилка? Плюсове и минуси на двата материала.  Изразете своето мнение по-темата ако имате опит!
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

ivanninov

Аз лично вече звввех да считам че варавата мазилка е по-доброто решение!

antonitot

До нямаде да но не във всички случеи. Масово се слага гипсо картон!
метални решетки

pepitnn

Аз избягвам картона защото има верочтност да се заселят гризачи!!!
решетки врати

adiniks

#4
Гипсокартн - по-красиво и топлоизолационно . Мазилката по-издръжлива на външни условия и по-надеждна. Разликата в цената е малка но всичко е до вкус. Ако имате въпроси моля потърсете ни без да се колебаете.
Поздрави фирма Адиникс

The Master

Мисля, че се прекалява вече с обратните връзки.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

sdeath

Ами аз съм за гипсокартона - бързо, евтино и лесно  решение , а пък след време и демонтажа му е много лесен !

The Master

Аз пък си мисля, че има ситуации, в които е по-добре да се използва мазилка. Например в баня, когато се лепят плочки. Спестява се пространство, мазилката е по издръжлива във времето ако е направена качествено . Плюс това гипсокартона е влогоустойчив, а не водоустойчив. Уверявам се че,  трябвя да има хидроизолация, когато е във влажни помещения, а не както е масовата практиката в БГ направо да се лепят плочките.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Lookout2

Цитат на: The Master - Септември 14, 2013, 11:09:24 PM
Аз пък си мисля, че има ситуации, в които е по-добре да се използва мазилка. Например в баня, когато се лепят плочки. Спестява се пространство, мазилката е по издръжлива във времето ако е направена качествено . Плюс това гипсокартона е влогоустойчив, а не водоустойчив. Уверявам се че,  трябвя да има хидроизолация, когато е във влажни помещения, а не както е масовата практиката в БГ направо да се лепят плочките.








да колега влагоустойчив е, демек тряа да залепиш плочките така че да не стане водоустойчив, иначе по темата  - картона му е майката - изолация ,нивелация, форми и фигури всякакви

The Master

Цитат на: Lookout2 - Февруари 06, 2014, 01:26:35 AM
Цитат на: The Master - Септември 14, 2013, 11:09:24 PM
Аз пък си мисля, че има ситуации, в които е по-добре да се използва мазилка. Например в баня, когато се лепят плочки. Спестява се пространство, мазилката е по издръжлива във времето ако е направена качествено . Плюс това гипсокартона е влогоустойчив, а не водоустойчив. Уверявам се че,  трябвя да има хидроизолация, когато е във влажни помещения, а не както е масовата практиката в БГ направо да се лепят плочките.



да колега влагоустойчив е, демек тряа да залепиш плочките така че да не стане водоустойчив, иначе по темата  - картона му е майката - изолация ,нивелация, форми и фигури всякакви

Няма спор за формите и фигурите. Аз също съм привърженик на гипсокартона, но за баня смятам, че мазилката е по удачна. Рано или късно фугата в банята започва да се напуква особено по ъглите и в този ред на мисли хидроизолацията е задължителна според мен. Не е кой знае какъв разход и си заслужава.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Lookout2

оо да ,за хидроизолацията няма спор , но нея можеш да я намажеш и върху картона , а и мисля , че вкарването на толкова много влага в помещението било то къща или апартамент е малко дори и то да е само в банята е малко лошо решение вече при нашия забързан живот и технологиите с които имаме вече

The Master

Цитат на: Lookout2 - Февруари 06, 2014, 11:03:03 AM
оо да ,за хидроизолацията няма спор , но нея можеш да я намажеш и върху картона , а и мисля , че вкарването на толкова много влага в помещението било то къща или апартамент е малко дори и то да е само в банята е малко лошо решение вече при нашия забързан живот и технологиите с които имаме вече


Да може върху картона да се положи, просто е необходима хидроизолация и както казах още първия път:
1 Ще стесни банята знаеш, че ща излезе с поне 6 см. напред да не говорим ако стените са криви. В баня се прави само на конструкцияо. На лепене не става.
2 За влагата чак пък толкоз. Няма как и в картона има влажни процеси при шпакловката например. Така че без влажни процеси не може пък и това не  е кой знае какъв проблем ще изсъхне то.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Lookout2

#12
за сантимите които излиза е различно според зависи стените (зидария,панел) и т.н. за лепенето - лепил съм малки стени с картона да го слагам легнал или някак си без да има фуга във вертикала  и задължително след това да го подпират още 2 стени направени след това (3та година няма никакъв проблем) мога да кача и снимки ако трябва :)

Ричи

Абе и аз съм лепил, но цяла баня не е редно. Тук таме нещо малко.