Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Довършителни работи

Започната от gonin, Януари 13, 2013, 10:48:13 PM

« назад - напред »

gonin

Амън от майстори. Всеки си измисля някакви си цени и айде. Няма ли някъде каталог с цени за всяка календарна година, в който да пише как вървят цените на строителните работи например. Викаш 5 фирми с разлика в цените на 200 процента е как става тая работа  ::) :o Поне да са им близки цените.

stenku

кажи ми  за какви довършителни работи става въпрос ?  :)

gonin

За шпакловки върху боя става на въпрос. Значи финна шпакловка от 4 лв на квадрат до 12 лв на квадрат за труд. На две на 3 на 5 на 10 ръце не ме интерусува искам да е гладко не да се изравнямат стени и цената варира в пъти 12 лв на квадрат е най скъпата само за труд смятай ако искам изравняване на стени. Егати шпакловката. Лепене на плочки няма такава шашма намерих майстори на 13 лв. Друг иска 22 друга оферта 30лв на квадрат е работата е една и съща за всички. То верно, че е пазарна икономика, но трябва да има някакви цини усреднини да се знае и човек си прави сметка примерно плочки средна цена 18 лв. еми ще дам максимум 22 на майстора ако е толко добър. Да не говорим че срещам в интернет фирми дето искат по 45 лв на квадрат за плочки. Интересува ме има ли каталог със средни цени на строителни работи в тая държава. :o и да има кучета го яли хаха.

mitakisa

еми то има http://www.sek-bg.com/books_new/product_info.php?products_id=847 :) ... ама кой ли го чете и спазва е друг въпрос...
Ремонт на покрив
Хидроизолация

mironin

Дали някой въобще подобни книги или наблага на практиката!
vrati входни врати

valertio

Практиката е най-важната!

niokit

Цитат на: mitakisa - Февруари 26, 2013, 05:38:15 PM
еми то има http://www.sek-bg.com/books_new/product_info.php?products_id=847 :) ... ама кой ли го чете и спазва е друг въпрос...
Линка е много полезен благодаря ти :)

naninani

zenite varirat . razli4ni firmi predlagat razli4no ka4estvo na uslugata . ako ne si nameril vse oshte maistori svurji se s men . shte ti izpratq cenorazpis saobrazen s pazarnite ceni .
gipsokarton , shpaklovki , boi , dvoen pod, tapeti .

milena321

Здравейте,

Нов потребител съм и искам да изкажа радостта от завършеният ремонт. Започнах малко педубедено, защото ми препоръчаха фирма доста голяма на пазара ( Балкан Груп Холдинг АД )
строиила е мостове, пътища, канализация на градове е изграждала . Но мой стар забравен вече познат ми каза, че ги е ползвал и за дребни неща и са се отзовали.
Та реших да пробвам и взех, че попаднах на точните специалисти. Очарована съм и ги препоръчвам !!! тел: 02 852 07 19 Балкан Груп Холдинг АД

remonta.com

Има такава книга, разбира се и всяка уважаваща себе си фирма или майстор е запознат с нея и не се налага да го кара на ангро
Ремонта.com 0896036679

remonta.com

Има такава книга естествено и всеки уважаващ себе си майстор или фирма са запознати с това. Там са упоменати всички видове СМР и това е нещо като библия на строителите
Ремонта.com 0896036679

Ричи

Цитат на: remonta.com - Януари 16, 2014, 04:40:24 PM
Има такава книга естествено и всеки уважаващ себе си майстор или фирма са запознати с това. Там са упоменати всички видове СМР и това е нещо като библия на строителите

Библията се казва "Справочник за цените в строителството."  :) Но не знам дали излиза всяка година. Наистина много подробна библия  :D

remonta.com

Да излиза на всеки 3 месеца. Приложението е добро, друг е въпроса, че това е добро пособие за фирми като нас, но черния пазар работи много много под тези цени защото не плаща нищо. Но като ориентир за ценообразуване е много добро пособие
Ремонта.com 0896036679

Ричи

И аз имам този справочник от2007г  явно тогава е бил бума на строителство хаха.

remonta.com

в тоя от 2007 и от новия има разлика в цените нагоре, но в действителност цените на материалите са почти същите, но труда е паднал много
Ремонта.com 0896036679