Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Съвет за Събаряне на 2-ри етаж на стара къща с гредоред

Започната от wes133, Май 25, 2015, 04:07:04 PM

« назад - напред »

wes133

Здравейте имам въпрос,предстои ми ремонт на стара къща и по ред причини и лошото състояние на 2 етаж на къщата
ще се наложи да се събори,къщата е 160кв. на етаж и се надявам да помогнете и дали изобщо може да се направи така
да се събори само 2 етаж.Къщата е на 2 етажа покрива е почти 100% паднал и това е решено или ще се събори цялата или ако има така възможност да се остави само долния етаж.Благодаря за всякаква помощ или съвет за решението на задачата. :) :) :)

The Master

Цитат на: wes133 - Май 25, 2015, 04:07:04 PM
Здравейте имам въпрос,предстои ми ремонт на стара къща и по ред причини и лошото състояние на 2 етаж на къщата
ще се наложи да се събори,къщата е 160кв. на етаж и се надявам да помогнете и дали изобщо може да се направи така
да се събори само 2 етаж.Къщата е на 2 етажа покрива е почти 100% паднал и това е решено или ще се събори цялата или ако има така възможност да се остави само долния етаж.Благодаря за всякаква помощ или съвет за решението на задачата. :) :) :)


Ами аз не виждам проблем, ако основите са здрави спокойно може да си ги бутнеш покрива и втория етаж да си ги изградиш отново, но е хубаво да се видят някакви снимки първия етаж как е направен има ли колони или е целия с тухли единички.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

wes133

В момента не мога да снимам но е без колони целия е с тухли единчки.

k.ivanchev89

Цитат на: wes133 - Юни 02, 2015, 05:01:59 PM
В момента не мога да снимам но е без колони целия е с тухли единчки.
Това на мен не ми звучи много стабилно. Вярно е, че в София и в момента има някои супер стари згради правени само от тухли, но с далеч по-дебели зидове. Моят съвет е, за да не береш ядове в последствие да си събориш всичко докрай и да започнеш на чисто. Няма как да знаеш кой преди теб какво е правил, с какви материали е работил (основите) и колко ги е мързяло бай-ивановците да бъркате бетон например.

wes133


Боряна

#5
Как постъпихте? На мен ми предстои подобна операция и ми е интересно да разбера дали сте успели да бутнете само 2рия етаж?

Цитат на: wes133 - Май 25, 2015, 04:07:04 PM
Здравейте имам въпрос,предстои ми ремонт на стара къща и по ред причини и лошото състояние на 2 етаж на къщата
ще се наложи да се събори,къщата е 160кв. на етаж и се надявам да помогнете и дали изобщо може да се направи така
да се събори само 2 етаж. http://bambam.bg/страшни-игри Къщата е на 2 етажа покрива е почти 100% паднал и това е решено или ще се събори цялата или ако има така възможност да се остави само долния етаж.Благодаря за всякаква помощ или съвет за решението на задачата. :) :) :)

Dimi­tyr34

Аз, от свое име, препоръчвам фирма SLV-group.eu. В офертата си предлагат отлични скелета. А са и гъвкави по отношение на клиентите. Винаги можеш да се разбереш с тях... www.slv-group.eu

Lovro

Х-м-м, аз поставях скелета, взети под наем от slv-group.eu.  Май бяха Плетак. Много добри и стабилни. Монтьорите от тази фирма ми помогнаха и докато се обърна, всичко беше направено.

paul8

SLV Group е лидер на пазара на монтажни и строителни скелета, работят вече дълго време и са си заслужили името на добри специалисти. Наистина каквото правят, го правят най-добре.
http://www.slv-group.eu/en/index.php

renovirai.com

Здравейте,

Пиша мнението с оглед, че и други хора могат да стигнат до този проблем и да търсят решение по форумите.
Отговор на такъв въпрос тук, е все едно да се пита за диагностика и лечение на болест  :D Не става!
Има достатъчно кадърни специалисти, чиито хонорар е пренебрежим в сравнение с размера на подобно строително намерение. Ще се спестят пари, ще стане по-добре и риска по време на изпълнение, който никак не е малък, ще се сведе до минимум!

Като отговор на конкретния въпрос и като човек, който работи в тази област, ако аз съм поел обекта, бих искал да видя ЛИЧНО поне тези няколко неща от конструкцията:

-състояние на съществуващите стени
-състояние на подовите конструкции, които биха се натоварили допълнително от концентрирани товари през време на демонтажа
-наличието на компроментирани елементи от къщата с оглед нейния приблизителен остатъчен живо и до колко би било целесъобразно подобно начинание. Възможности за техния ремонт
-конструктивни възможности за оптимизация на вътрешните пространства
-статическа схема и устойчивост на цялата конструкция преди момента на демонтаж на елементи от нея
-и най вече - един добър технико-икономически анализ, които да покаже най-добрия вариант за инвеститора

Това е само на първо четене, без въобще да се задълбочавам.
Може да се свържете с мен, може да потърсите друг експерт, но за мен, контакта със специалист е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН!

Поздрави и успех!  ;)