Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Довършителни работи

Започната от gonin, Януари 13, 2013, 10:48:13 PM

« назад - напред »

Ричи

Ами според мен има значение дали говорим за провинцията или за София. Разликата в цените няма да отговаря на процента на спад.

remonta.com

като цяло разликата е валидна само за големите градове. Работим из цялата страна и виждам как стоят нещата. За дълбоката провинция, да процента на спад е минимален, но и хората занимаващи се с такава работа в малките градове обикновено са малко. Иначе казано съседа или някой познат  :)
Ремонта.com 0896036679

The Master

Ясно, явно работата върви на зле с обектите навсякъде.  Аз лично познавам 3-ма майстори, които заминаха миналата година в чужбина. И като гледам как се развиват нещата в държавата имам много лиши предчувствия за този сектор.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Ричи

Да работите вървят на зле. Има много майстори и фирми на строителния  пазар. За тези които са си изградили име с годините все още има работа, но на фона на конкуренцията е трудно, защото в тази малка държава е пренаситено.

The Master

Цитат на: remonta.com - Януари 17, 2014, 10:31:34 PM
в тоя от 2007 и от новия има разлика в цените нагоре, но в действителност цените на материалите са почти същите, но труда е паднал много


Дам напълно съм съгласен.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Lookout2

честно казано и аз все повече се замислям за чужбина със тенденция даже изобщо да не се прибирам тук

The Master

Много е жалко имам чувството, че тая година държавата опустя.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Ричи

Цитат на: The Master - Февруари 06, 2014, 10:36:33 PM
Много е жалко имам чувството, че тая година държавата опустя.
Хаха направо, но като се замислиш конкуренцията изчезва. Само да не си останем сами накрая.

sisa

Проблем с прозореца в кухнята като вали.Водата се стича по тапетите.Може ли с пяна или нещо друго да се запушат фугите и да се  спрат течовете?
Моля помогнете. :(

The Master

#24
Цитат на: sisa - Април 14, 2014, 01:07:52 PM
Проблем с прозореца в кухнята като вали.Водата се стича по тапетите.Може ли с пяна или нещо друго да се запушат фугите и да се  спрат течовете?
Моля помогнете. :(

Трайното решение на проблема е външна изолация. Трябва да се запуши отвън, за да се спре теча. Може да го запушиш с пяна, но това не е решение. Продава се течна гима или хидроизолация. Ако се запълнят фугите може да се мине отвън с тях това ще помогне. Нанася се  с четка на две ръце, но пак казвам, че трябва да е от външната страна.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

ryarugs

Относно малките и евтини бригадки които решават да поработят ( за което няма лошо ) какво ли не съм видял, НЕКАДЪРНОСТ до БЕЗОБРАЗИЕ  >:( Ами като неможеш и незнаеш защо се захващаш  ??? РАБОТИ това което можеш най-добре, другото го остави на НАС 

Nia_STN

Здравейте,
Аз бих искала да попитам в какъв ред се правят довършителните работи?
Т.е. апартаментът е на шпакловка и замазка. В случай, че приемем, че това състояние няма нужда от поправяне (шпакловката и замазката), в какъв ред са настилки, интериорни врати, боядисване на стени, плочки, мивки, тоалетна чиния, вана?
За да зная от къде да започвам да мисля.

Благодаря!

Ричи

#27
Цитат на: Nia_STN - Ноември 07, 2014, 03:35:09 PM
Здравейте,
Аз бих искала да попитам в какъв ред се правят довършителните работи?
Т.е. апартаментът е на шпакловка и замазка. В случай, че приемем, че това състояние няма нужда от поправяне (шпакловката и замазката), в какъв ред са настилки, интериорни врати, боядисване на стени, плочки, мивки, тоалетна чиния, вана?
За да зная от къде да започвам да мисля.

Благодаря!


1. Значи първо започваш от поставяне на вратите, когато се боядисва се свалят первазите или се облепват за да не се нацапат. Защо първо вратите
-защото фирмата, която ги поставя може да иска подзиждане и смаляване на отвори, което е предхождащ процес.
-Защото при монтаж може да нараните и нацапате боята също както да изкъртите от мазилката ако отворите не са направени точно, може да се наложи и шпакловка около тях.
Защо се слага първо вратата в банята? 
Защото най-вероятно ще е алуминиева и ще трябва да се обръща с плочки.
2.Следва лепенето на плочките и боядисване на тавана в банята. Съответно монтажите в банята са наред.
3. Накрая се боядисва и останалата част от апартамента. ;D

Dimi­tyr34

Когато ремонтирахме къщата, много добре си спомням, че ползвахме скелета Плетак... много добри и като качество, и като издръжливост. Не сме ги купували, а ги наехме от тях: www.slv-group.eu . Солидна фирма, помогнаха ни да изберем подходящото скеле, за да е най-безопасно www.slv-group.eu

Lovro

SLV Group е много добра фирма за скелета. Могат да отговорят и на най-големите изисквания. При мен не беше лесно да се постави скеле, но се справиха. Смятам, че и с покривите също ще се справят slv-group.eu.