Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Първо Поставяне на декоративен камък или Подова насти

Започната от mmitev, Юни 03, 2013, 10:34:55 AM

« назад - напред »

mmitev

Здравейте,
Ще слагам декоративен камък на една от стените в хола. Също така ще слагам ламинат и един ред плочки пред кухнята.
Въпроса ми е кое първо да сложа - подовата настилка или камъка?
По моята логика, мисля че първо трябва да сложа ламината и теракота, за да може камъка да легне върху тях (2-3 мм. над тях) и да не остава каквато и да била фуга, че да стои грозно. При другия вариант ако сложа първо камъка, а после подовата настилка там където ламината и теракота се опират на камъка сигурно трябва да се сложи някакъв перваз (като този на ламината или ако има някакъв специален?) но не зная дали няма да стои грозно.
Дайте някой съвет как е по-добре - ако пък сте виждали как стои още по-добре.

The Master

Цитат на: mmitev - Юни 03, 2013, 10:34:55 AM
Здравейте,
Ще слагам декоративен камък на една от стените в хола. Също така ще слагам ламинат и един ред плочки пред кухнята.
Въпроса ми е кое първо да сложа - подовата настилка или камъка?
По моята логика, мисля че първо трябва да сложа ламината и теракота, за да може камъка да легне върху тях (2-3 мм. над тях) и да не остава каквато и да била фуга, че да стои грозно. При другия вариант ако сложа първо камъка, а после подовата настилка там където ламината и теракота се опират на камъка сигурно трябва да се сложи някакъв перваз (като този на ламината или ако има някакъв специален?) но не зная дали няма да стои грозно.
Дайте някой съвет как е по-добре - ако пък сте виждали как стои още по-добре.

До колкото си го представям първия вариант е по добър.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

mmitev

ами то и аз така го мисля, но все пак исках да се допитам до мнението на някой, който вече го е изпробвал.

diontio

Аз също мисля че първия вариант е по одачен!

ИЗКУСТВЕН КАМЪК ROCKWALL

Облицовката се слага след ламината, в случай, че няма да има перваз за ламината, като облицовката се отделя на няколко мм над ламината или паркета, за да покрие фугата межу подовата настилка и стената

В случаите, когата ще се поставя и перваз е добре той да се изнесе малко напред, за да не се скрива под облицовката, като долната изнесена навън чат на перваза да е 1-2mm пред най-издадените части  на облицовката (при по-неравни модели). Самата облицовка се монтира след това от него нагоре.
Целта на това е , при чистене, уредът (моп или прахосмукачка) да върват по долния ръб на перваза, а не по очертанията на стената.




Ричи

А мога ли да попитам при монтаж на ламинат отстоянието от стените, колко колко  е най-добре да бъде.


jess7

аз имам подобна стена ще пратя снимки, ако успея да ги намеря
be strong!
http://metalen.bg/metalni-skari/presovani-skari