Строителни Ремонти
  • Welcome to Форум за Строителство и Ремонт.
 

Промяна новините на форума:

Всички теми и рекламни съобщения за строителство и ремонти не на място и без смислен текст ще бъдат отстранявани.

Main Menu

Глинени къщи

Започната от dagi, Януари 12, 2013, 02:40:49 PM

« назад - напред »

Gogoll

Здравейте на всички ,
Въпреки че модератора предупреди че темата за глинените къщи не активна от 300 дни , реших да се " включа" след като прочетох всички постове по темата.
Явно е че малко късно се регистрирах в този форум , и то основно за да  я възродя . :)
По професия съм строител , а по темите за  строителство с естествени материали мога да кажа че все още ми е "отдавнъшно " хоби , което съм развил до някъде  и за работа.Също така и аз като малък съм раснал на село в такава къща , на баба ми , която е над 100 години и си стой още.
Ще се радвам ако се раздвижи темата отново, мога да споделя доста неща  и опит.
Особено за "керпичите " от " съвременно" поколение , които аз наричам ПБЗ, или казано по друг начин :
Пресовани Земни Блокове. /CEB / на английски, а също така и за глинените мазилки.

Gogoll

ЕЕЕЕ...  БРАВО,
20 дена  и никой не появи интерес да възобновим темата.
Утре ще правя "кирпичи" /ПБЗ / със машината  на една къща във Варна .
Пък може и да кача някое видео. :) :) ;)

The Master

Цитат на: Gogoll - Декември 08, 2015, 09:18:25 PM
ЕЕЕЕ...  БРАВО,
20 дена  и никой не появи интерес да възобновим темата.
Утре ще правя "кирпичи" /ПБЗ / със машината  на една къща във Варна .
Пък може и да кача някое видео. :) :) ;)

Хайде аз искам да видя снимките и проявявам интерес.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Gogoll

Направихме на място на обекта 1200 блокчета за 1 ден .
То много снимки и клипове правиха , но  любопитните край нас ,които ни " разсейваха работата.  :) :D
След празниците ще ходим пак / на собственика не му достигнаха няколко М2/
Ще нащракам и обещавам да кача тук.
Весели празници на всички .  ;)

Gogoll

п.п.
успях да прехвърля едно клипче . :)
за жалост е голямо , и не мога да го кача .
скоро ще направя снимки  и  ще кача тях .
до скоро. ;)

Gogoll

 :)
здравейте отново .Днес направихме малко блокчета от пресована пръст./"кирпичи" ПЗБ / със моята машина .
Малко от обещаните снимки . .!
надявам се да ви харесат. :) :) ;)

ladesita

Цитат на: Gogoll - Декември 27, 2015, 10:25:40 PM
:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(


ЕЕЕЕЕмиии    ...
Редактирай си поста след това :)
Следя темата от няколко седмици и чак сега смогнах да я изчета. Между първата и последната страница си купих керпичена къща и смятам пролетта да правя също блокчета и да мажем с конски ла*на :D
Така че, темата ще се поддръжа жива, пиши ми на лично за снимките да ги оправим защо не се качват. Ще сме си от полза. Тук страшно много хора са дали полезни съвети, за което благодаря! Ако не беше този форум нямаше да съм такъв ентусиаст. Весели празници на всички!

The Master

#157
Цитат на: Gogoll - Декември 27, 2015, 10:05:09 PM
:)
здравейте отново .Днес направихме малко блокчета от пресована пръст./"кирпичи" ПЗБ / със моята машина .
Малко от обещаните снимки . .!
надявам се да ви харесат. :) :) ;)


Аз снимки не виждам и хайде по внимателно с изцепките, защото не ми се ще да трия и профили.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Gogoll

Цитат на: The Master - Януари 07, 2016, 07:36:01 PM
Цитат на: Gogoll - Декември 27, 2015, 10:05:09 PM
:)
здравейте отново .Днес направихме малко блокчета от пресована пръст./"кирпичи" ПЗБ / със моята машина .
Малко от обещаните снимки . .!
надявам се да ви харесат. :) :) ;)


Аз снимки не виждам и хайде по внимателно с изцепките, защото не ми се ще да трия и профили.

Ами как да "видиш"!??
след 5-6 опита да кача поне 1 бр.!!! ядец !
системата ви казва че са "големи"? / за клип да не говоря въобще!/
Сори ама аз не съм комп. спец  не мога ги "намаля" !А и след всеки "опит"  да ме връща отначало със занулен текст ? и без прикачени снимки ?
Трий квото искаш !
Не мога ви кача нищо. 

п.п .  Бях само с добри намерения....

The Master

Това е нормално. Просто намали размерите на снимките и ще стане. Не е кой знае колко сложно. Има една безплатна програма в мрежата http://download.cnet.com/Paint-NET/3000-2192_4-10338146.html можеш да я инсталираш и ще ти е от полза. Колко са големи тези снимки.
[url=http://stroitelniremonti.org/] Строителство и Ремонти[/url]

Доко

Как е какво ново?
Мисля, че това е ново за темата ни :)
http://www.greentech.bg/archives/63357

Gogoll

Ами ако някой не знае , арх . Георги Георгиев е може би
Първия смелчага който си е построил къща / или по скоро  е съборил една стара такава / и
Е използвал съвременни техники да а я построи на ново .
Със блокчета от пресована пръст / със ръчна преса, имаhttp://www.greentech.bg/archives/63357 и блог където могат да се видят много снимки от процеса / във едно белоградчишко село. Естествено там показва и други " ръчни и трудоемки " техники от далечното минало .
В България той и още една госпожа / казва се Вървара Вълчанова са новаторите в
Тази дейност !/ Те правят семинари всяка година и обучават зйинтересованте в техниките със строителстКво с естествени материали. Направиха и асоциация. Казва се :
АСЕМ .
П.п.
Бил съм при Варвара, В родопите преди няколко години !
Тя също издаде книга по темата , мисля миналата година .
Но книгите са си книги опита на место е друго .
За всеки който има подобни намерения , е желателно да мине през една такава школа .
Това е от мен !

kdonev

Здравейте,

Някой знае ли майстор, който да може да ми направи глинена мазилка? В района на София.

Gogoll

Цитат на: kdonev - Февруари 18, 2016, 11:21:58 PM
Здравейте,

Някой знае ли майстор, който да може да ми направи глинена мазилка? В района на София.

Виж, погледни сайта на АСЕМ !  Там можеш се свърза с пододящите хора и да те насочат към някой в твоя район.
Иначе аз мога да ти свърша тази услуга , но си ми "малко " далече.
/ има няма 350-400 км/ .
Не съм сигурен дали ще е оправдано.

Доко

Ти може да ни разкажеш за твоята преса за тухли и покажеш видеото, кат осподелиш линк.